ŠTĚŇATA / PUPPIES

15.11.2020  Člověk plánuje a psi mění, místo očekávaného zahraničního spojení, došlo o více než měsíc dřív k rychlému krytí Meribel našim Davíkem.

Davos vom Nilpferdhof je vyrovnaný silný pes s přirozenou agresí na obraně, plnými zákusy, přesto je dobře ovladatelný (no dobře tak nejen na obraně jako každý "normální" pudový pes rád vyzkouší co si ještě může dovolit a co už ne), má chuť do práce, ale přitom dokáže být zcela pohodovým spolehlivým rodinným psem. Je to pes, který mi od rozhodnutí si jej nechat dělá převážně radost, více než poslední dva roky se věnuji více mateřským "povinnostem" než výcviku psů, takže se doopravdy nemohl nikde předvézt. Letos jsme měli skládat IGP2 a připravován je i na IGP3, tak snad příští rok a také doufám zkusíme i nějaký závod.Předpokládáme štěňátka vyrovnaných povah s dobrým sociálním chováním, bez nervů, nečekáme sice žádné hyperaktivky, ale přesto psy, kteří mají chuť do práce a vrozenou chuť spolupracovat.

CHOV Malinois - CHS vom Nilpferdhof

Priority našeho chovu:

  1. ZDRAVÍ

  2. POVAHA

  3. typický exteriér

O naše štěňátka se budeme pečlivě starat, dostanou základy socializace:

  • budou k nám chodit návštěvy, aby si štěňátka zvykala na cizí lidi. Mimo to je samozřemostí naše celodenní péče

  • budou zvyklá, jak na venkovní, tak vnitřní prostředí

  • budou mít kontakt s našimi psy

  • dáme jim prvotní základy k ulehčení budoucího výcviku a rozvoji dravosti  (seznámíme je s míčkem, hadrou, hračkami, pamlsky...)

  • naše štěňátka jsou zvyklá na cestování autem a různé prostředí

Štěňátka budou očkovaná, odčervená, dobře živená a zdravá. Ke štěňátku dostanete kupní smlouvu, očkovací průkaz a balíček pro štěňátko. Trvalý kontakt s novými majiteli je velice vítán, rádi poradíme či pomůžeme s výchovou, výcvikem, výstavami... Všechna štěňátka obdrží Pet passport, Průkaz původu s výkonostní knížkou- PP bude štěňátkům vystaven později, PP popřípadě exportní PP ihned zasíláme novým majitelům.

Štěňátka budou k odběru po čipování a dostatetečné socializaci s matkou a sourozenci a hlavně s námi, cca od osmi týdnů.

ODCHOVEM TO PRO NÁS NEKONČÍ! Ráda podám pomocnou ruku nebo poradím ohledně výchovy, výcviku, výstav, chovu, zdraví... čehokoli co se týká našeho odchovu (a psů obecně), proto se na mě neváhejte obrátit. Trvalý kontakt s majiteli našeho odchovu je pro nás velmi důležitý!

ZÁJEMCŮM O NAŠE ŠTĚŇÁTKA

Pokud Vás zaujalo krytí nebo uvažujete o štěňátku po naší fence, neváhejte mě kontaktovat. Ráda zodpovím dotazy ohledně našich psů, odchovu, potomků, krycího psa i plemene obecně. Je pro mě důležité, aby se štěňátka dostala do správných rukou a doufám, že k tomu pomůže i plné poskytnutí informací a chovatelského servisu z mé strany. Vždy kryji fenky tak, aby mi tzv. "nevadilo", kdyby nám doma zůstalo nějaké štěňátko, aby mělo ty nejlepší předpoklady být zdravé, chytré, pěkné...

Mám zájem na dalším kontaktu s novými majiteli našich štěňátek, je to pro mě důležité jak z chovatelského hlediska, že vím jak štěně roste, že je zdravé a jak se chová. A také je to pro mě důležité z lidského hlediska, protože každé mé štěňatko je pro mě jedinečné. Samozřejmě chápu, že ne každý zájemce o štěně má touhu si neustále psát či navštěvovat chovatele, ale byla bych ráda, kdyby mi alespoň jednou za čas přišlo krátké info a fotka našeho odchovance.

Doufám v seriózní zájemce, kteří ví, co je BOM zač a co potřebuje (jak už jsem psala výše, ráda se vším pomůžu, poradím, vysvětlím) a kteří mu nabídnou ideálně práci. Chci také podotknout, že v kupních smlouvách mám uvedené předkupní právo na štěně, prosím tedy, počítejte s tím, pokud uvažujete nad koupí štěněte od mě. Preferuji "lidský" přístup, domluvu, pokud nastanou nějaké problémy, věřím, že se vždy dá domluvit.

REZERVACE ŠTĚŇÁTKA

Rezervace štěňátka je u nás možná jakožto "předběžná rezervace" do narození štěňátek. Když se narodí, už víme kolik jich je, kolik je pejsků a kolik fenek, pak je již třeba jako rezervaci uhradit rezervační poplatek. Rezervační poplatek Vám zajistí, že štěňátko neprodáme nikomu jinému. Tento poplatek činí nejméně 25% ceny štěněte a je nevratný, samozřejmostí je smlouva o rezervačním poplatku na štěně, kde jsou podmínky rozepsány (např. pokud byste měli zarezervované štěňátko vhodné do chovu a u štěněte by se objevila nějaká vada neumožňující mu budoucí chov, bude poplatek samozřejmě vrácen).